Svaz národní házené

117 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« květen 2022 »
PoUtStCtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Náhodná videa


Čechy-Morava 2016 - ženy

Tagy

Házenkářský "GENERÁL v.v.", pan František VINKLÁREK, oslaví osmdesátku!

Publikováno: 9.6.2016

Házenkářský

Je tomu skutečně tak, dne 26. června oslaví 80-té narozeniny rodák z Lipníku nad Bečvou a populární představitel i trenér tehdejšího armádního celku DUKLY Příbram, bývalý člen Výkonného výboru SNH a dlouholetý předseda komise rozhodčích pan FRANTIŠEK VINKLÁREK.

Pan Vinklárek je člověk, který stál u zrodu úspěchů příbramského celku a stejně tak se podílel i na rozšíření vojenských házenkářských oddílů v Jincích, Mostě nebo Dobřanech, kdy plně využil zkušenosti i možnosti plynoucí z jeho služebního zařazení. Až s odstupem času si všichni čeští házenkáři uvědomili, jak jeho přístup a aktivita významně přispěla k rozvoji našeho sportu na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století.
Stal se skutečným pojmem v historii české-národní házené, když jeho rukama prošla celá řada generací mladých házenkářských nadějí, které po návratu do civilních oddílů patřily zpravidla k oporám svých kolektivů. Navíc byl tvůrcem nového herního stylu založeného na perfektní fyzické kondici, vynikající míčové technice a kombinační hře v plné rychlosti s uplatněním mnoha, do detailů nacvičených systémů a herních variant. Pestrá, dynamická hra v podání jeho svěřenců proto lákala do ochozů na všech hřištích v Čechách i na Moravě nebývalé množství diváků. Nejvíce však v Příbrami v letech 1969–1970, kdy Dukla vybojovala dvakrát po sobě mistrovský titul a na některých zápasech se počet diváků výrazně přibližoval k tisícovce. Toto období patří také vždy k jeho nejoblíbenějším tématům rozhovorů a vzpomínek.
Rovněž mezi rozhodčími patřil dlouhá léta mezi nejlepší a tak se logicky na závěr této profesní kariéry stal i předsedou komise rozhodčích.
Ani dnes, v pokročilejším věku, nezapře svůj pozitivní vztah ke sportu, především se ale, i přes drobné zdravotní problémy, dodnes udržuje ve skvělé fyzické kondici, kterou podporuje pravidelným ranním cvičením, plaveckou průpravou a každodenní pěší turistikou.

Za celoživotní přínos pro českou házenou si pan František VINKLÁREK bezesporu zaslouží upřímné poděkování a hluboký obdiv.

Výkonný výbor SNH i celá národněházenkářská veřejnost mu k životnímu jubileu gratuluje a do dalších let přeje především pevné zdraví, vynikající kondici a dosavadní životní elán!

.

V případě, že byste chtěli popřát panu Vinklárkovi osobně, můžete jej kontaktovat na telefonu 732 967 189, případně poštou na adrese Benešova 313, 261 02 Příbram.

Autor: admin1

Sdílejte s přáteli:

Komentáře

  Spolu s formulářem budou odeslány i informace jako je např. vaše IP.