Svaz národní házené

116 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« září 2021 »
PoUtStCtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Náhodná videa


Čechy-Morava 2016 - muži

Tagy

Vřeskovice se zahalily do smutku - zemřel Václav VOTÝPKA

Publikováno: 20.7.2021

Vřeskovice se zahalily do smutku - zemřel Václav VOTÝPKA

Minulý týden v nedožitých 77 letech odešel do házenkářského nebe pan Václav Votýpka z Vřeskovic, bývalý hráč, funkcionář a trenér vřeskovického oddílu, bývalý dlouholetý člen dozorčí rady svazu vyznamenaný za svou činnost titulem Zasloužilý funkcionář SNH. Smutná zpráva, která se dotkne nejednoho hráče nebo funkcionáře našeho původního českého sportu, národní házené.

Pan Václav Votýpka odvedl obrovský kus poctivé práce především pro rozvoj vřeskovické tělovýchovy. Tahle obětavá celoživotní práce neznamenala jen tisíce hodin strávených na hřišti „za farou“ při trénincích a zápasech české a posléze národní házené, ve kterých figuroval nejen jako hráč, ale i jako trenér. Jako žáček na postu obránce v družstvu se svými kamarády začínal poválečnou etapu vřeskovické házené. Jakmile skončil v roce 1974 s hraním, začal trénovat, nejdříve dorostenky a ženy, poté od nich „utekl“ k mužským kategoriím a rovnou splnil sen několika generací hráčů, a to zahrát si ve vyšší soutěži, když přivedl do Vřeskovic špičkovou druholigovou házenou. Po čase, když dozrál správný okamžik, dovedl k házené i své vnuky, začal po pauze znovu trénovat od žákovských přes mládežnické kategorie až k další úspěšné generaci mužů.
Zároveň byl dlouholetým funkcionářem v domácí tělovýchovné jednotě, kde pracoval na pozici tajemníka a vedl oddíl NH jako jeho předseda. Aktivně se podílel i na zvelebování majetku TJ, nespočitatelné hodiny věnoval stavbě šaten, tenisového kurtu nebo ubytovny. Moderní areál s víceúčelovým travnatým hřištěm také prošel před 12 lety revitalizací jen díky jeho elánu, urputnosti a pracovitosti.
Kromě oddílové činnosti obětavě pracoval také na oblastní a celorepublikové úrovni, byl dlouholetým členem ZČ OSK SNH a především členem dozorčí rady Svazu národní házené, jako trenér II. třídy předával svoje zkušenosti na soustředěních mládeže nebo na trenérských kurzech.

Nikdy nezapomeneme! Čest jeho památce!
Upřímnou soustrast všem pozůstalým.
Národní házenkáři TJ Vřeskovice NH

Ke vzpomínce a kondolenci rodině se připojuje i Výkonný výbor SNH a ZČ OSK SNH.

Autor: admin1

Sdílejte s přáteli:

Komentáře

  Spolu s formulářem budou odeslány i informace jako je např. vaše IP.