Svaz národní házené

116 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« leden 2021 »
PoUtStCtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Náhodná videa


Čechy-Morava 2014 - sestřih

Tagy

VTJ+J 2017 - Chropyně

Publikováno: 16.7.2017

VTJ+J 2017 - Chropyně

Již 51 let se koná první červencový týden soustředění juniorů a juniorek z celé České republiky. Letos se tato akce vrátila po třech letech na Moravu, a to do Chropyně, kde VTJ byl již několikrát a měl zde vždy výborné podmínky.

Soustředění se zúčastnilo 22 juniorů a 11 juniorek. Pravděpodobně to byla nejnižší účast v historii!!! Bohužel je zarážející minimální počet zástupců Moravy! U juniorek se nezúčastnila ani jedna a juniorů bylo 5. Frekventanti byli převážně ve věku 15 – 18 let. Největší zastoupení měly oddíly TJ Avia Čakovice (7), dále Sokol Krčín (6) a Sokol Kyšice (5). Následovaly oddíly se třemi účastníky – 1. NH Brno, Spartak Modřany a TJ Plzeň Újezd. Dvě juniorky vyslal Sokol Dobruška a pak již byly oddíly s jedním zástupcem, TJ DIOSS Nýřany, Draken Brno, SSK Vítkovice a Sokol Lázně Bělohrad. Frekventanti utvořili mezi sebou tradičně výbornou partu a všichni se shodli, že příště pojedou zase.
O sportovní rozvoj frekventantů se starali po celý týden instruktoři m.n.h. Pavel Šrail (Sokol Tymákov), Josef Blahuta (SSK Vítkovice), Rostislav Bajtek (TJ Pustějov), Michal Kratochvíl (SSK Vítkovice). Lukáš Gorpiel (SSK Vítkovice), Pavla Černá (TJ Chropyně) a vedoucí m.n.h. Stanislav Zadražil (TJ Přeštice).
Účastníci tohoto soustředění byli ubytováni ve třech třídách v místní základní škole. Sociální zázemí bylo v nedaleké sokolovně s dostatečným počtem sprch a WC. Stravování probíhalo v restauraci Stará Orlovna ve sportovním areálu TJ Chropyně. Strava byla pestrá, kvalitní a v dostatečném množství. Poskytovatel stravování zajistil pro účastníky na závěr akce v pátek opečené buřty a maso.
Podmínky pro výcvik byly výborné a tím, že byl nízký počet juniorů a juniorek, trénovalo se pouze na místním hřišti s umělým povrchem TJ Chropyně. Dále byla využívaná atletická dráha. Ve středu odpoledne juniorky s trenéry navštívili krásné město Kroměříž. Junioři toto odpoledne strávili na koupališti. I v dalších horkých dnech bylo využíváno místní krásné koupaliště, hlavně ve večerních hodinách.
V rámci soustředění se sehrála utkání juniorů a juniorek. V pátek 7.7. nejdříve sehráli utkání junioři mezi sebou a Zelený tým porazil Fialový tým 20:15 (10:7). Následně se střetly juniorky s domácí TJ Chropyně. Po vyrovnaném průběhu nakonec zvítězily juniorky 26:27 (12:12). Po tomto utkání porazili junioři domácí celek, složený z dorostenců a mužů jednoznačně 20:36 (8:17).
Již tradičně na závěr soustředění se uskutečnila výběrová utkání. V případě nízkého počtu juniorek (11) se nedaly sestavit žádné výběry. Díky výpomoci tří domácích hráček se mohlo utkání sehrát. Sestavy neměly nikoho na střídání a hrálo se pouze 2×20 min. Vítězství si zajistil modrý tým, ve kterém hrály domácí hráčk nad červeným týmem 16:8 (7:6). U juniorů se sehrálo utkání Východ – Západ a soupeři se rozešli smírně 23:23 (12:10). Oba zápasy měly zajímavý průběh a bojovný náboj s kvalitními výkony. Všechna utkání odřídili ve dvojici m.n.h. Stanislav Zadražil a ing. Pavel Jurtík.
Potěšující je, že za celý týden nedošlo k vážnému zranění. Jednalo se pouze o drobné oděrky, či modřiny.
Na závěr bych chtěl poděkovat členům oddílu národní házené TJ Chropyně, hlavně rodině Jurtíků, za zajištění výborných podmínek pro uspořádání VTJ 2017, ať do bylo zprostředkování ubytování v základní škole, hygienické zázemí v sokolovně TJ Chropyně a v neposlední řadě stravování v restauraci Stará Orlovna, které bylo na vysoké profesionální úrovni.

Fotogalerii naleznete ZDE

Autor: m.n.h. Stanislav Zadražil

Sdílejte s přáteli:

Komentáře

  Spolu s formulářem budou odeslány i informace jako je např. vaše IP.