Svaz národní házené

116 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« říjen 2021 »
PoUtStCtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Náhodná videa


Čechy-Morava 2017 - ženy

Tagy

VTM 2017 - Nové Město nad Metují

Publikováno: 4.8.2017

VTM 2017 - Nové Město nad Metují

Nepřetržitě již několik desítek let se pro naši děti koná na začátku prázdnin celostátní soustředění mládeže. Letošní rok nemohl být tedy výjimkou. Ročníku 2017 se zúčastnilo na 170 dětí a zhruba 30 trenérů ze všech koutů republiky.

Z důvodu skvělého zázemí se soustředění konalo již po několikáté v Novém Městě nad Metují, Krčíně a měli jsme k dispozici i hřiště Sokola Dobrušky. Tímto všem velice děkujeme za poskytnutí hřišť, vybavení a další organizační záležitosti, se kterými nám řada lidí pomohla.
Začátek akce byl určen na odpolední hodiny soboty 1. července, kdy najížděly děti a trenéři. V tento den se tedy konalo ubytování a rozdělení dětí do oddílů. Nejstarší chlapci byli ubytování v Sokolovně Krčín, starší chlapci pak na ZŠ Krčín, nejstarší děvčata na Učilišti v Novém Městě nad Metují a zbytek dětí pak na ZŠ Malecí. Na všech stanovištích byl samozřejmě dospělý a zodpovědný dozor, který se o děti patřičně staral.
V dalších dnech se pak trénovalo, výletovalo a nesměly chybět ani odpočinkové hry, kterých se účastnily všechny děti. Jeden z oddílů je v posledních letech určen pro děti, které házenou nehrají, ale mají sourozence házenkáře, nebo rodiče trenéra, který se soustředění účastní. Tento „turistický“ oddíl podniká celý týden různé výlety, které mají u dětí úspěch.
O stravu se starala Základní škola Malecí, která, tak jako každý rok, i letos poskytla skvělé stravování ve formě teplých obědů a večeří. Snídaně a svačiny jsme si každý den zajišťovali sami.
Velice náročné bylo přemístění vždy jednoho oddílu do Dobrušky na hřiště, ale i to jsme zvládli, a tak se mohlo vesele trénovat na všech dostupných hřištích. Nemohlo se tedy stát, že i při tak početném složení, nebude pro nějaký oddíl místo.
Soustředění vyrcholilo čtvrteční diskotékou, která je všemi dětmi velice oblíbená, pátečními přípravnými tréninky a sobotním utkáním oddílů proti sobě. Na tyto zápasy se děti velice těší, neboť vyzkouší, co se za celý týden naučily.
Závěrem lze tedy říci, že i tento ročník byl velice povedený a všichni se už těšíme na léto 2018 a s ním i na nové soustředění.


Autor: Alexandra Svobodová

Sdílejte s přáteli:

Komentáře

  Spolu s formulářem budou odeslány i informace jako je např. vaše IP.