Svaz národní házené

116 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« leden 2021 »
PoUtStCtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Náhodná videa


Čechy-Morava 1987 - muži

Tagy

Výklad některých ustanovení pravidel 2014

Výklad pravidel národní házené 2014 (ke stažení)

Článek 6.1./c

… Branky mohou být pouze přenosné. V průběhu utkání musí být poloha branek zabezpečena aretačními přípravky proti převrácení.

Výklad:
Zabezpečení branek aretačními přípravky musí umožňovat pohyb branky po hracím povrchu při případném nárazu hráče do konstrukce branky, tzn. zabezpečení nesmí být provedeno pevným uchycením, např. přišroubováním branky k povrchu hřiště. Zabezpečení lze provést např. řetízkem nebo lankem.

Článek 8.1./d

… Soupeř pokračuje ve hře volným hodem z místa, kde byl míč v držení v době přerušení hry.

Upřesnění:
V tomto článku je chybně uvedeno, že hra pokračuje volným hodem. V návaznosti na článek 31.1./e/10 hra pokračuje trestným hodem.

Článek 19.1./b/2

… Trestný hod se provádí ze středu hřiště dle čl. 20 a rozhodčím označený bránící hráč, který se provinil, musí zůstat v soupeřově obranné polovině do písknutí rozhodčího.

Výklad:
V případě, že jsou v postavení mimo hru současně záložník i obránce, případně všichni bránící hráči, hra pokračuje trestným hodem ze středu hřiště a na soupeřově obranné polovině musí do písknutí rozhodčího VŽDY zůstat obránce, nikoliv záložník.

Článek 23.1./b

Vyrazí-li brankář po střelbě míč v brankovišti za vlastní branku, následuje hod od branky.

Výklad:
Toto ustanovení platí i v případě, že se míč po střelbě odrazí od tyče či břevna branky do brankářova těla a následně míč směřuje za brankovou čáru mimo branku.

Článek 32.1./c

Brankář smí zaujmout základní postavení maximálně ve vzdálenosti 4 m od vrcholu brankoviště až do okamžiku provedení hodu.

Výklad:
Při provádění hodů musí brankář vždy dodržet ustanovení pravidel článek 20.1./f (dodržení minimálně čtyřmetrové vzdálenosti), tzn. nesmí překročit pomocnou čáru v brankovišti (viz pravidla čl. 6.1./a)

Příloha k zápisu o utkání

Výklad:
1. Tato příloha je součástí zápisu o utkání, tzn. v případě potřeby ji musí mít k dispozici pořadatel daného utkání.
2. V případě, že se družstvo dostaví k utkání bez registračních průkazů, vyplní vedoucí tohoto družstva v zápise o utkání do příslušné kolonky pro číslo registračního průkazů datum narození startujícího hráče. Do přílohy zápisu se jmenný seznam hráčů duplicitně nevypisuje.

Autor: admin1

Sdílejte s přáteli:

Komentáře

  Spolu s formulářem budou odeslány i informace jako je např. vaše IP.