Svaz národní házené

116 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« září 2021 »
PoUtStCtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Náhodná videa


Čechy-Morava 2017 - ženy

Tagy

Zahájení soutěžního ročníku 2021/22 - Otázky a odpovědi k opatřením

Publikováno: 17.8.2021

Zahájení soutěžního ročníku 2021/22 - Otázky a odpovědi k opatřením

V souvislosti s vydáním Hygienicko-protiepidemických opatření SNH uvádíme přehled nejčastějších otázek a odpovědí k této problematice:

Osoby přímo se účastnící utkání (hráči, rozhodčí, delegáti, členové realizačního týmu):

1. Jakým způsobem má být kontrola splnění bezinfekčnosti prováděna?
Osoba přímo se účastnící utkání je povinna před zahájením utkání prokázat svou bezinfekčnost, a to jedním ze způsobů uvedeným v aktuálně platném mimořádném opatření MZČR. Certifikát o provedení testu, očkování či potvrzení o prodělání nemoci je osoba přímo účastnící se utkání oprávněna předložit v tištěné či elektronické podobě (Covid certifikát, aplikace Tečka atd.).

2. Kdo je odpovědný za kontrolu splnění bezinfekčnosti osob přímo se účastnících utkání?
Za kontrolu bezinfekčnosti osob přímo se účastnících utkání odpovídá vedoucí družstva, který zkontroluje všechny příslušníky svého družstva účastnící se utkání, a jejich bezinfekčnost potvrdí rozhodčímu, a dále rozhodčí, který zkontroluje delegované osoby, tj. rozhodčí, delegáta atd.

3. Kdo rozhoduje o zákazu vstupu osoby přímo se účastnící utkání z důvodu neprokázání bezinfekčnosti na utkání?
O nepřipuštění osoby přímo se účastnící utkání z důvodu neprokázání bezinfekčnosti rozhoduje vedoucí družstva v případě příslušníků svého družstva a rozhodčí v případě delegovaných osob, tj. rozhodčích a delegáta. Rozhodčí je zároveň oprávněn nepřipustit k utkání osoby, které vedoucí družstva neuvedl v protokolu o provedení kontroly bezinfekčnosti.

4. Ve kterých případech stačí k prokázání bezinfekčnosti čestné prohlášení?
Čestným prohlášením se mohou prokázat pouze osoby, které absolvovaly test ve škole či školském zařízení v souladu s aktuálně platným mimořádným opatřením MZČR.

5. Jak postupovat v případě pozitivního samotestu provedeného na místě?
V případě pozitivního samotestu je osoba povinna podstoupit kontrolní PCR test a dále se postupuje dle aktuálně platného mimořádného opatření MZČR.

6. Jakým způsobem provést samotest na místě?
Osoba přímo se účastnící utkání si přinese vlastní samotest, který sama provede na místě a vedoucí družstva, resp. rozhodčí utkání zkontroluje výsledek. Vedoucí družstva, rozhodčí ani pořadatel utkání nejsou povinni mít na místě k dispozici samotesty (ani zadarmo, ani za úhradu). Prokázání bezinfekčnosti osoby přímo se účastnící utkání je její povinností a je plně v její odpovědnosti.

7. Je potřeba v rámci vrcholných soutěží mládeže (MaPČR) vyhotovovat protokol ke každému utkání jednotlivě?
Nikoliv, řádně a úplně vyplněný protokol předloží vedoucí družstva před zahájením turnaje MaPČR řediteli akce spolu ostatními náležitostmi dle propozic (soupiska, registrační průkazy atd.). Tento jeden protokol je následně platný po celou dobu akce. Splnění podmínek se prokazuje k okamžiku zahájení akce.

Diváci

1. Jakým způsobem má být kontrola splnění bezinfekčnosti prováděna?
Divák je povinen při vstupu na utkání prokázat svou bezinfekčnost, a to jedním ze způsobů uvedeným v aktuálně platném mimořádném opatření MZČR. Certifikát o provedení testu, očkování či potvrzení o prodělání nemoci je divák oprávněn předložit v tištěné či elektronické podobě.

2. Kdo je odpovědný za kontrolu splnění bezinfekčnosti u diváků?
Za kontrolu bezinfekčnosti diváků odpovídá pořadatel utkání (domácí oddíl).

3. Kdo rozhoduje o zákazu vstupu diváka z důvodu neprokázání bezinfekčnosti na utkání?
O nepřipuštění diváka na utkání z důvodu neprokázání bezinfekčnosti rozhoduje pořadatel utkání.

4. Ve kterých případech stačí k prokázání bezinfekčnosti čestné prohlášení?
Čestným prohlášením se mohou prokázat pouze osoby, které absolvovaly test ve škole či školském zařízení v souladu s aktuálně platným mimořádným opatřením MZČR.

5. Je potřeba vést evidenci diváků účastnících se utkání?
Evidence diváků se nevede.

6. Kdo není povinen prokazovat bezinfekčnost?
Bezinfekčnost nejsou povinny prokazovat děti ve věku do 6 let (tzn. diváci ve věku 6 let včetně a výše tuto povinnost mají).

7. Jakým způsobem provést samotest na místě?
Divák si přinese vlastní samotest, který sám provede na místě a pořadatel utkání zkontroluje výsledek. Pořadatel utkání není povinen mít na místě k dispozici samotesty (ani zadarmo, ani za úhradu). Prokázání bezinfekčnosti diváka je jeho povinností a je plně v jeho odpovědnosti.

Autor: admin1

Sdílejte s přáteli: