Odešel všestranný sportovec, fanda většiny sportů a dobrý chlap JOSEF ŠERÁK

Naprosto náhle a nečekaně zemřel v sobotu 20. dubna 2024 ve věku nedožitých osmasedmdesáti let pan JOSEF ŠERÁK. Humpolecký patriot, bývalý aktivní sportovec a fanoušek většiny sportů, které v Humpolci pravidelně navštěvoval.

Všichni jej znali jako výborného brankáře národní házené, později i ligového rozhodčího. Mimo naší házené hrál a později rozhodoval košíkovou – i v tomto sportu se dokázal coby rozhodčí prosadit až do nejvyšší soutěže v Československu. V oddílech národní házené i košíkové se podílel i na výchově mladých hráčů jako trenér a vedoucí týmů na republikových soutěžích.

Dlouhá léta také aktivně působil ve výboru humpoleckého házenkářského oddílu. V posledních letech jsme ho všichni potkávali především jako fanouška na fotbalových zápasech humpoleckého „áčka“, kde s kamarády živě diskutoval a neopomněl si dát trochu toho zlatavého moku a svoji oblíbenou klobásu.

Pepo, budeš nám chybět a díky za to, co jsi pro své rodné město udělal! Nikdy nezapomeneme!

Čest jeho památce!

Humpolečtí házenkáři.

Ke vzpomínce a kondolenci pozůstalým se připojuje rovněž VV SNH.

Josef Šerák na fotografii vpravo zachycen v poločase svého posledního utkání národní házené, které odpískal v rozhodcovském dresu. Jednalo se o utkání starých pánů Humpolec - Dukla Most, které bylo sehráno 11. srpna 2018 v průběhu 70. ročníku turnaje mužů o pohár "Zálesí" (na turnaji o pohár "Zálesí" pískal celkem na šestnácti turnajích - nejvíce ze všech rozhodčích).